Miller/Lobsinger (2019 Florida Beach Regional Qualifier at Hickory Point Beach - Girls 16U)
Search Tournament Teams and Players



Roster
Name
Ashley Miller
Eustis, FL
Grace Lobsinger
EUSTIS, FL
G16 Pool Play

This division will play a single set to 21 pts, switching sides every 7 pts. Each team will have 1 timeout per set. A technical timeout will be taken when the cumulative score equals 21pts.


Pool 2
Start: 9:00am
1stBinkley/Wooldridge
2ndTiedemann/Skopalova
3rdCARRASCO/GHIVIZZANI
4thRegister/Mandeville
5thOrtiz/Vanderwoud
6thMiller/Lobsinger
Schedule
Pool 2 - Match 1
Sat - 9:00am - Court 06
Ortiz/VanderwoudMiller/Lobsinger
Binkley/Wooldridge
219
Pool 2 - Match 3
Sat - 9:30am - Court 06
Miller/LobsingerBinkley/Wooldridge
Ortiz/Vanderwoud
121
Pool 2 - Match 5
Sat - 10:00am - Court 06
Binkley/WooldridgeOrtiz/Vanderwoud
Miller/Lobsinger
215
Pool 2 - Match 8
Sat - 10:30am - Court 07
Register/MandevilleMiller/Lobsinger
Tiedemann/Skopalova
216
Pool 2 - Match 10
Sat - 11:00am - Court 07
Tiedemann/SkopalovaMiller/Lobsinger
Ortiz/Vanderwoud
215
Pool 2 - Match 12
Sat - 11:30am - Court 07
Tiedemann/SkopalovaOrtiz/Vanderwoud
Miller/Lobsinger
2115
Pool 2 - Match 14
Sat - 12:00pm - Court 07
Miller/LobsingerCARRASCO/GHIVIZZANI
Tiedemann/Skopalova
721

(1) Condreay/Reinhard
OPU Beach/BeVolley Academy(Central West)
Match #2
2:30pm - Court 05
Ref: Ortiz/Vanderwoud
Montverde Beach(Florida)
21
8
Condreay/Reinhard
OPU Beach/BeVolley Academy(Central West)
(5) Miller/Lobsinger
ST7(Lake county)
Match #3
2:00pm - Court 05
Ref: Condreay/Reinhard
OPU Beach/BeVolley Academy(Central West)
21
19
Miller/Lobsinger
ST7(Lake county)
(4) Ortiz/Vanderwoud
Montverde Beach(Florida)
Match #0
3:30pm - Court 05
Ref: Baker/Zink
Top Select(Central FL)
21
12
Condreay/Reinhard
OPU Beach/BeVolley Academy(Central West)
(3) Baker/Zink
Top Select(Central FL)
Match #1
3:00pm - Court 05
Ref: Miller/Lobsinger
ST7(Lake county)
9
21
Register/Mandeville
Montverde Beach(Florida)
(2) Register/Mandeville
Montverde Beach(Florida)